Наші менеджери зв'яжуться з вами з 9:00 до 21:00.


Чекайте на дзвінок.

Волога в стяжці – горе в сім’ї!
Головна » Блог » Волога в стяжці - горе в сім'ї!

Вчіться на чужих ПОМИЛКАХ. Обов'язково сушіть СТЯЖКУ 30 днів!

Стяжка це верхній шар вашої підлоги, основи. Стяжка складається, як правило, із піску та цементу – цементно-пісочний розчин, з додаванням води. Останнім часом стали додавать у стяжку пластифікатори і стабілізатори, щоб прискорити термін висихання, т.я. з добавками стяжка сохне швидше і стає міцнішим, але там теж є свої нюанси та технології.

Коли Ви залили стяжку, їй потрібен час, щоб висохнути. Зараз на ринку дуже багато виробників, які конкурують між собою, але, по суті, всі вони однакові і терміни стяжки у різних виробників теж приблизно однакові.

Для прикладу: зі стабілізатором стяжка повинна висохнути протягом 7 днів, якщо ж у Вас у стяжці є тепла підлога, не важливо, водяна або електрична, то дуже важливо не включати теплу підлогу і дати просохнути такій стяжці протягом 30 днів.

Чому це важливо?

Тому що, як правило, на поверхні стяжка здається сухою, нам здається, що вона висохла, але насправді в нижніх шарах залишається волога, яка потім виходитиме.

На прикладі наших клієнтів розглянемо дві ситуації:

Перша ситуація пов'язана із системою «тепла підлога»:

Клієнт купив покриття для підлоги, перед цим змонтував систему «тепла підлога» і на третій день включив систему і почав гріти стяжку. Клієнту здається, що стяжка сохне, «тепла підлога» гріє, волога виходить, але насправді стяжці треба висохнути і набратися міцності. Клієнт монтував підлогове покриття і радів, але через 4 місяці зателефонував з претензією про те, що в нього почала виявлятися волога з-під ламінату, в кутах почала з'являтися пліснява і плями, а замок у деяких місцях ламінату почав підніматися. Ламінат клієнт набував вологостійкий SPC, який не боїться води і добре підходить для системи «тепла підлога». Після звернення клієнта на місце виїхав наш спеціаліст, і була розібрана частина покриття для підлоги, саме той кут, де почала проявлятися волога. Після того як ламінат розібрали, ми побачили велику кількість вологи.

Що сталося? А сталося таке: клієнт подумав, що стяжка висохла і постелив підлогове покриття. У цей час вся волога, яка залишилася в нижніх шарах стяжки, піднялася і потрапила на підлогове покриття. За 4 місяці пластифікатори вступили в хімічну реакцію з SPC і волога намагалася вийти, шукала слабке місце, яким виявився замок у ламінаті. Ми радили клієнту розібрати підлогу, просушити ламінат, т.я. він вологостійкий і готовий до повторного монтажу, просушити та прогрунтувати стяжку, а потім заново монтувати ламінат.

Друга ситуація дуже схожа, але була відсутня система «тепла підлога».

Клієнт придбав вологостійкий SPC ламінат, але вибрав деревно-натуральну підкладку без мембрани. Мембрана – це двошаровий прошарок із плівки ПВХ між двома шарами підкладки. Вся волога, яка була в стяжці, ввібралася в підкладку, яка в свою чергу розмокла і почала деформуватися. Після чого підкладка почала тиснути на ламінат, що лежав зверху і ламінат почав вздуватися в районі замків. Наш майстер виїхав на місце і побачив ту саму проблему, що і в першому випадку: клієнт не досушив стяжку, волога залишилася всередині і почала виходити нагору, вбираючись у підкладку. Після цього ми рекомендували замінити підкладку, просушити стяжку і монтувати теж SPC ламінат. Клієнт перестелив ламінат, використовуючи нову підкладку і тепер все гаразд.

Які висновки можна зробити із цих ситуацій? Не поспішайте з монтажем покриття для підлоги, дайте стяжці висохнути протягом 30 днів і тільки коли вона висохне, приступайте до монтажу покриття для підлоги.

Існує спеціальний інструмент - вологомір, за допомогою якого можна перевірити висохла стяжка чи ні. Рекомендований показник вологості 2-3,5%.

Перевірити чи висохла стяжка можна і без спеціального інструменту. Для цього беремо шматок плівки ПВХ 1м*1м, стелимо на стяжку, закріплюємо цей квадрат скотчем і залишаємо на добу. Через добу, якщо на плівці виявився конденсат – стяжка не просохла. Якщо плівка зсередини суха, значить стяжка висохла і можна сміливо приступати до монтажу покриття для підлоги.

Також ми радимо використовувати мембрану, тобто. це паро-гідробар'єр. Більшість європейських заводів виробників знімає із себе гарантійні зобов'язання, якщо клієнт не постелив мембрану.