Наші менеджери зв'яжуться з вами з 9:00 до 21:00.


Чекайте на дзвінок.

Інфрачервона тепла підлога + SPC-ламінат. Інструкція з монтажу

Система теплої підлоги давно стала альтернативним варіантом опалення будинку. Вона представлена ​​декількома варіаціями, які можна об'єднати у дві основні групи:

💦водяна тепла підлога;

⚡︎ електрична тепла підлога.

Водяна тепла підлога

Даний тип теплої підлоги з'явився одним із перших. Принцип його роботи досить простий - трубками, прокладеними під покриттям циркулює гаряча вода. За рахунок цього температура в приміщенні підвищується. 
Однак, цей тип опалення має значні недоліки.

фото схема водяного теплого пола

🌡 Залежність від температури води в центральній системі опалення (за умови використання у квартирі). Підключаються трубки водяної підлоги до центральної системи опалення. Через нестабільну температуру води, що подається, домогтися нормального рівня тепла буде досить складно.

🛁Можливість затоплення сусідів. Неправильне підключення труб або їх поломка призведе до витікання води із системи, яка цілком можливо затопить сусідів знизу.

🛠Проблеми ремонту. Для усунення несправностей доведеться знімати все покриття підлоги та стяжку, що призведе до підвищених фінансових витрат та втрати тепла у квартирі.

Електрична тепла підлога

Дана система теплої підлоги представлена кількома варіаціями:

〰️Кабельна тепла електрична підлога з'явилася однією з перших. Але, зважаючи на трудомісткість монтажу, розробники сконцентрували свою увагу на вдосконаленні системи і також почали випускати його в матах для зручності. Така стать передбачає залиття його стяжкою

фото электрический кабельный теплый пол

♨️ Інфрачервона тепла підлога виконана у вигляді плівки. Головна відмінність полягає в тому, що воно нагріває не повітря в приміщенні, а самі предмети. У порівнянні з аналогічними системами, відрізняється легкістю монтажу та невеликим споживанням електроенергії.

Всі види електронної теплої підлоги мають схожий принцип роботи. Але, розглянемо детальніше інфрачервона плівкова тепла підлога.

Інфрачервона тепла підлога. Конструкція

Система інфрачервоної теплої підлоги включає три основні елементи:

1️⃣ Полімерна плівка, в яку вбудовані провідники для генерації тепла після подачі електричного струму.

2️⃣ Терморегулятор, що регулює задану температуру. Також він дозволяє значно зменшити витрати електроенергії.

3️⃣ Кабелі та клеми для з'єднання інфрачервоної плівки з терморегулятором

Найчастіше в терморегуляторі знаходиться датчик температури, який захищає плівку від перегріву.

Використання перелічених складових дозволяє максимально оптимізувати роботу інфрачервоної підлоги без втрат тепла та підвищених витрат електроенергії. Крім того, за допомогою wi-fi терморегулятора та телефону можна встановити оптимальний режим роботи теплої підлоги на встановлений проміжок часу.

фото инфракрасный теплый пол

"➕"  та "➖"  використання інфрачервоної теплої підлоги

Монтаж інфрачервоної теплої підлоги, порівняно з аналогічними системами обігріву, досить простий. Він не вимагає попередніх робіт зі стяжки, штробування та вирівнювання чорнової підлоги. Плівка легко укладається на підкладку.

Стяжка підлоги та покриття для підлоги. Інфрачервона система теплої підлоги підходить для монтажу під декоративні покриття для підлоги. При цьому невеликою суперечністю стане твердження про відсутність необхідності стяжки підлоги перед укладанням ламінату, паркету або лінолеуму. Для того, щоб вони служили довше, чорнову підлогу доведеться у будь-якому випадку вирівнювати. Отже, і монтаж інфрачервоної підлоги буде проводитися на вирівняній поверхні.

Тривалість експлуатації безпосередньо залежить від якості обраної інфрачервоної плівки, терморегулятора та декоративного покриття. Чим вища їх якість, тим довше система прослужить із максимальним ККД.

Енерговитрати. Середнє споживання електроенергії інфрачервоної теплої підлоги за годину становить 1,4-1,5 кВт. При цьому середня температура в приміщенні складе 25 градусів.

Як укладати ламінат на інфрачервону плівку❓

Монтаж інфрачервоної теплої підлоги під SPC ламінат описуватимемо на прикладі невеликої частини шоу-руму нашего інтернет-магазину в Київі.

Початкові дані:

👉 Шоу-рум, в якому планується укладання покриття на теплу підлогу на площу 15 квадратних метрів;

👉 Відсутність централізованого опалення;

👉 Відсутність проведення підготовчих робіт зі стяжки та штробування підлоги;

👉 SPC - ламінат як декоративне підлогове покриття.

Шоу-рум не має опалення, що в холодну пору року робить його некомфортним як для працівників, так і для відвідувачів. Щоб виправити ситуацію було прийнято рішення встановити інфрачервону теплу підлогу в робочій зоні менеджерів, а як підлогове покриття використовувати🗿 SPC ламінат Verband DAS Alt Дуб Хенфилд (товщина 5 мм).

 

🔢 Етапи монтажу інфрачервоної теплої підлоги під 🗿SPC-ламінат

1️⃣ Вибір підкладки. Відповідно до вимог до системи теплої підлоги та технічних характеристик приміщення як підкладка була обрана фольгована. За рахунок її використання тепло відбиватиметься і потраплятиме нагору.

2️⃣ Вибір плівки. Плівка для інфрачервоної підлоги представлена у різних розмірах. У нашому випадку, ми вибрали листи шириною в 1 м. Для покриття площі в 15 квадратних метрів знадобиться три листи довжиною по 5 метрів

фото-схема монтаж теплого пола

3️⃣  Монтаж плівки. Після укладання фольгованої підкладки проводиться монтаж інфрачервоної плівки. Укладають її глянсовою стороною вгору, а матовою вниз.

4️⃣  Підгін плівки за розмірами здійснюється в момент монтажу за площею приміщення. Робить це за допомогою звичайних ножиць по лінії розрізу.

5️⃣ Укладання смуг. Підготовлені смуги плівки укладаються паралельно один одному з відступами 5 см. Також не забуваємо і про відступи від стіни. Вони становлять 30 см.

6️⃣ Під'єднання клем до плівки. Клеми приєднуються до плівки з боків. Зважаючи на те, що вони товщі за плівку, у підкладці під них вирізаються поглиблення. Це забезпечує гладкість поверхні.

рисунок подключение инфракрасной пленки

7️⃣ Підключення проводів до листів плівки. Для дротів у підкладці також вирізуються поглиблення. Самі ж дроти різного кольору при підключенні не повинні перехрещуватися або перетинатися, тому ми їх зафіксували скотчем паралельно один одному.

8️⃣ Ізоляція двох сторін листів плівки. Ізоляція здійснюється за допомогою бітумної плівки. Вона повинна бути виконана як з боку, де підключаються дроти, так і з протилежного боку з метою безпеки.

9️⃣ Підключення терморегулятора. Перед тим, як розпочати процес підключення терморегулятора, необхідно перевірити всі контакти з'єднання, правильність їх підключення та можливість виникнення короткого замикання. Тільки після перевірки переходимо безпосередньо до підключення терморегулятора.

Для нашої інфрачервоної теплої підлоги ми вибрали цифровий програмований терморегулятор з можливістю встановлення температур нагріву та тимчасові відрізки увімкнення/вимкнення системи теплої підлоги.

🔟 Монтаж SPC ламінату Verband DAS Alt Дуб Хенфілд ( 5 мм) здійснюється безпосередньо на інфрачервону теплу підлогу. Сама ж конструкція являтиме собою тришаровий пиріг:

🍔 підкладка+ інфрачервона підлога + 🗿SPC-ламінат

Замкове з'єднання SPC-ламінату дозволяє проводити укладання послідовно, а не рядами, що значно спрощує саму процедуру монтажу. До того ж, для укладання не потрібно спеціальних інструментів. А підганяння за розмірами легко здійснюється за допомогою будівельного ножа.

🕑 Роботи з монтажу інфрачервоної теплої підлоги та 🗿 SPC-ламінату на 15 квадратних метрах зайняли загалом 2,5 години.

💤Споживана потужність інфрачервоної підлоги складає 1,5 кВт на годину, що приблизно відповідає роботі невеликого калорифера або УФО.

♨️ Перші зміни в температурі приміщення стали відчутними буквально за кілька хвилин після включення системи теплої підлоги. Через 5 хвилин була досягнута температура, задана в терморегуляторі.

🗿 SPC-ламінат – відмінний вибір не тільки для інфрачервоної теплої підлоги, але і для інших типів систем підігріву підлоги.